NOWA ROLA

DZIA艁ANIA W RAMACH PROJEKTU

W RAMACH PROJEKTU OFERUJEMY CYKL WSPARCIA:

Doradztwo Zawodowe (obejmuj膮ce ustalanie profilu osobowo艣ciowo-zawodowego, ocen臋 aktualnej sytuacji zawodowej, oczekiwa艅 pracodawc贸w, budow臋 Indywidualnego Planu Dzia艂ania, okre艣lenie krok贸w osi膮gania cel贸w). Spotkania realizowane b臋d膮 w trzech sesjach po 2 godziny.

Warsztaty Rozwoju Kompetencji Kluczowych (7 godzin dziennie x 11 dni) (Ich celem jest nabycie umiej臋tno艣ci i kompetencji po偶膮danych przez pracodawc贸w, wzmocnienie w艂asnej warto艣ci, motywacji do podj臋cia zatrudnienia) realizowane b臋d膮 w ok. 10 osobowych grupach.

Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy z elementami savoir vivre (7 godzin dziennie x 8 dni) (Ich celem jest poznanie lokalnego rynku pracy, nabycie umiej臋tno艣ci w zakresie aktywnego poszukiwania pracy, przygotowania dokument贸w aplikacyjnych, prowadzenia rozm贸w kwalifikacyjnych, zdobycie wiedzy i praktycznych umiej臋tno艣ci zasad savoir vivre w 偶yciu prywatnym i zawodowym) realizowane b臋d膮 w ok. 10 osobowych grupach .

Szkolenia zawodowe (6 godzin dziennie x 30 dni). Na podstawie analizy predyspozycji i kompetencji przeprowadzonej na etapie rekrutacji przez doradc臋 zawodowego oraz preferencji Uczestnika/czki wyra偶onych w Formularzu Zg艂oszeniowym - Uczestnicy/czki zostan膮 zakwalifikowani/ne do udzia艂u w jednym z czterech oferowanych rodzaj贸w szkole艅:

5.1 Robotnik gospodarczy
5.2 Pracownik kancelaryjny
5.3 Opiekun osoby starszej
5.4 Operator koparko-艂adowarki

Szkolenia zawodowe realizowanie b臋d膮 w dni powszednie, od poniedzia艂ku do pi膮tku, w godz. 8.00-16.00.

Sta偶e zawodowe (praktyczne wykorzystanie nabytych kwalifikacji oraz zapoznanie ze specyfik膮 pracy). Ka偶dy Uczestnik/czka odb臋dzie 4-miesi臋czny sta偶 w trakcie kt贸rego otrzymywa艂/艂a b臋dzie stypendium sta偶owe (na podstawie miesi臋cznej listy obecno艣ci i sprawozdania miesi臋cznego z realizacji sta偶u).

Psychologiczno-doradcze wsparcie towarzysz膮ce (indywidualne sesje, kt贸rych celem jest wzmocnienie w艂asnej warto艣ci, podniesienie motywacji) Spotkania b臋d膮 si臋 odbywa艂y 2 razy w miesi膮cu po 2 godziny przez ca艂y czas udzia艂u w projekcie. W spotkaniach mog膮 bra膰 udzia艂 r贸wnie偶 cz艂onkowie rodzin Uczestnik贸w/czek.

Projekt 鈥濿yj艣膰 z cienia鈥 realizowany jest w ramach PO KL
(Poddzia艂anie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i spo艂eczna os贸b zagro偶onych wykluczeniem spo艂ecznym)
na podstawie umowy podpisanej z Urz臋dem Marsza艂kowskim Wojew贸dztwa Podlaskiego.

DO G覴Y