WRACAM DO PRACY!

OPIS PROJEKTU

Dziękujemy za udział
w II edycji Projektu!

Projekt "Wracam do pracy!" z dniem 29.02.2012r. zostaje zakończony.
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw jako realizator składa serdeczne podziękowania Uczestnikom Projektu oraz Podwykonawcom, Trenerom oraz wszystkim osobom współpracującym za wkład w efektywną realizacją zadań w ramach projektu "Wracam do pracy!".
Jednocześnie prosimy Uczestniczki o złożenie dokumentacji stażowej do końca miesiąca, co umożliwi realizatorom rozliczenie ostatniego miesiąca stażu.

Pierwsze staże zawodowe w ramach II edycji projektu zakończone!
Koniec roku wyznacza termin zakończenia pierwszych staży zawodowych w ramach II edycji projektu „Wracam do pracy!”. Absolwentki szkoleń z zakresu administracji i obsługi sekretariatu, podstaw księgowości oraz handlowca przez 3. miesiące pod okiem opiekunów doskonaliły swoje umiejętności w świętokrzyskich przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych. Wszystkim uczestniczkom, które zakończyły udział w projekcie, życzymy dalszych sukcesów zawodowych w nowych miejscach pracy! Jednocześnie składamy podziękowania pracodawcom, którzy podjęli współpracę w zakresie organizacji miejsc staży dla uczestniczek projektu.

Informacja dla uczestniczek
kończących staże

W zakładce „Materiały dla uczestniczek” jest już dostępny wzór Opinii pracodawcy. Prosimy o wydrukowanie i wypełnienie przez Opiekunów staży dwóch egzemplarzy dla każdej uczestniczki. Uczestniczki kończące udział w projekcie zapraszamy do biura projektu po zakończeniu stażu wraz ze sprawozdaniami, listami obecności za ostatni okres stażu oraz dwoma egzemplarzami opinii pracodawcy.

o przedłużeniu staży zawodowych

Do dnia 16.12.2011r. do Biura Projektu wpłynęło 33 wnioski o przedłużenie stażu zawodowego uczestniczek II. edycji projektu „Wracam do pracy!”.
Złożone wnioski rozpatrywano biorąc pod uwagę następujące kryteria pierwszeństwa:
1. Osoby w wieku 45+.
2. Osoby zwolnione z przyczyn niedotyczących pracownika w ciągu 6. miesięcy przed złożeniem formularza zgłoszeniowego do projektu.
Dodatkowe kryteria:
1. Matki nie pracujące ze względu na opiekę nad dzieckiem.
2. Samotne macierzyństwo.
3. Odległość miejsca zamieszkania od ośrodków miejskich.
Kryteria weryfikowane na podstawie danych z Formularzy zgłoszeniowych uczestniczek.
Na tej podstawie rozpatrzono pozytywnie 20 Wniosków o przedłużenie stażu zawodowego.

Przedłużamy staże zawodowe!
Informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia staży zawodowych o maksymalnie dwa miesiące. Osoby zainteresowane przedłużeniem stażu, proszone są o dostarczenie do Biura Projektu do 16.12.2011r. pisemnej informacji od pracodawcy zawierającej prośbę o przedłużenie stażu o 1 lub 2 miesiące wraz z uzasadnieniem (do pobrania: wniosek o przełużenie stażu zawodowego).

ARCHIWUM PROJEKTU

Projekt Wracam do pracy! realizowany jest w ramach PO KL (Poddziałanie 6.1.1) na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

Biuro projektu znajduje się Kielcach.

UCZESTNICZKI

Projekt skierowany jest do 90 kobiet, które nie posiadają zatrudnienia(w tym zarejestrowane w urzędach pracy i niezarejestrowane), zgłaszające chęć podjęcia pracy, mieszkające na terenie województwa świętokrzyskiego

Celem projektu jest podniesienie aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia uczestniczek projektu.

ZASADY UCZESTNICTWA

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

ZAPEWIAMY:
wyżywienie podczas warsztatów i szkoleń, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, stypendium szkoleniowe i stażowe.

od 01.09.2010 r. do 31.01.2012 r.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego