SPOTKANIA TRANSGRANICZNE

24 - 27.09. 2007
POLSKO - BIAŁORUSKO - UKRAIŃSKIE WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY LICEALNEJ
„Twoja kariera w Twoich rękach”

OCZAMI UCZESTNIKÓW

To spotkanie dało mi wiarę w siebie i utwierdziło mnie w tym, że jeśli czegoś bardzo pragniemy – można to dostać, ale „niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć”. Te warsztaty pokazały, ze mimo bariery językowej potrafiliśmy się komunikować i przekazywać informacje za pomocą gestów, mimiki. Po okresie spędzonym z obcokrajowcami wiem, że każda narodowość ma inna kulturę i przyzwyczajenia.

Nela, Polska

Z warsztatów wyniosę na pewno wspomnienia wesołych zabaw grupowych, pozytywne wrażenia dotyczące poznawania siebie oraz innych kultur, wynikające z pracy metodą projektu. Odkryłam niektóre cechy swojej osobowości, których nie byłam dotąd świadoma.

Agnieszka, Polska

Pozytywne doświadczenie tych warsztatów to przede wszystkim poznanie wschodnich sąsiadów, czego do tej pory nie mogłem doświadczyć. Dowiedziałem się tez jak najlepiej szukać pracy, jak wybrać zawód i jak właściwie wykorzystać swój potencjał zawodowy.

Krzysiek, Polska

Odkryłam wiele nowych rzeczy o mnie samej. Poznałam dominujące cechy mojego charakteru, potwierdziłam swoje preferencje wobec wybranego przez mnie zawodu. Odkryłam u siebie cechy, o istnieniu których nie wiedziałam.

Klaudia, Polska

Bardzo podobały mi się wszystkie gry i zabawy, ponieważ świetnie nas integrowały i nie było ważne, że nie znamy języka. Bardzo spodobały mi się warsztaty z edukacji międzykulturowej. Myślę, ze od tej pory będę lepiej umiała się odnaleźć w kręgu obcej kultury.

Justyna, Polska

Z warsztatów tych wyniosłam bardzo wiele. Poznałam nowe osoby, z którymi czasem trudno było się porozumieć, jednak i tak będę je miło wspominać. Dowiedziałam się wielu rzeczy o funkcjonowaniu rynku pracy, mogłam poznać moje niektóre ukryte strony. Cieszę się, że wzięłam udział w tym szkoleniu.

Angela, Polska

Bardzo spodobało mi się to spotkanie, które pomogło mi poznać nowych ludzi i móc się z nimi komunikować. Dzięki tym warsztatom dowiedziałem się, że wybór zawodu zależy nie tylko od tego, co chcesz, ale i od swoich możliwości i umiejętności, które masz: twojej wiedzy i zdolności.

Olieg, Białoruś

Najbardziej spodobały mi się zajęcia, które odbywały się w formie gier. Bardzo podobało mi się miejsce naszego pobytu. Wyjadę z tych warsztatów z przekonaniem, że do wyboru zawodu trzeba podchodzić odpowiedzialnie. Dowiedziałam się w jaki sposób można szukać pracy.

Katia, Białoruś

Bardzo podobało mi się prowadzenie zajęć w formie gier i możliwość kontaktu z młodzieżą innych narodowości. Dużo dowiedziałem się o swojej przyszłej karierze.

Wladimir, Białoruś

WIĘCEJ O WARSZTATACH