SPOTKANIA TRANSGRANICZNE

16 - 19.09. 2007
POLSKO - BIAŁORUSKO - UKRAIŃSKIE WARSZTATY DLA STUDENTÓW - WOLONTARIUSZY
„Twoja kariera w Twoich rękach”

OCZAMI UCZESTNIKÓW

I would like to thank you for the training you organized. I had great time participating in all the activities. I learned a lot. All the information was really useful. I learned how to plan projects in order to run them successfully; I experienced work in an intercultural team where I had to take into consideration other people's mentality. I also tried with the help of the lecturers to make a few steps towards recognizing by strong and weak traits to find out what I can do and how my possibilities correspond with my desires and aims. Except for knowledge I acquired new friends from Poland and Ukraine. That happened due to the training activities that managed to unite us and make our best qualities visible to other participants. I am happy I took part in the warsztat "Your Career Is in Your Hands" and will be willing to take part in such trainings again.

Anna, Białoruś

Gratuluję pomysłu stworzenia tego rodzaju warsztatów! Szczególnie przydatne okazały się, jak dla mnie, zajęcia z psychologiem, na których można było dowiedzieć się wiele o sobie, a przez to otworzyć szerzej oczy na wybraną przeze mnie przyszłość. Ale tego typu spotkania to nie tylko okazja do zastanowienia się nad swoją karierą. To także możliwość konfrontacji z innymi kulturami, z ludźmi z innych krajów… w takich sytuacjach człowiek najlepiej uczy się tego, że inny nie znaczy gorszy!

Asia, Polska

“A journey of a thousand miles begins with one step...” And I made that step during trainings. I had a chance to discover new features of my character and to get a stimulus both for my personal and professional development. The trainings were greatly organized, the atmosphere was very friendly and everybody had an opportunity to be listened, to express his/her opinions and to ask questions. I really enjoyed my time in Nasutow and I’m still have inspiration to work and to promote my professional activities. I’m starting to share my experience with others, see that they get very interested and that’s why I get lots of pleasure from it! THANK YOU VERY MUCH! I THINK INTEGRATION DOES WONDERS IN PEOPLE”S LIVES!!!!!!!!!!

Olga, Ukraina

Bardzo mi się podobało to spotkanie. Z warsztatów wyniosłem coś dla siebie, tę wiedzę, którą będę mógł wykorzystać w przyszłości. Nauczyłem się lepiej doceniać unikatowość każdego z uczestników: niektórych za ich wspomnienia z dzieciństwa i miło spędzony czas; niektórych za „najsłodszy cukier”; niektórych za ukraińskie piosenki; niektórzy stanowili intrygującą zagadkę; niektórzy po prostu byli sobą. Ale wszystkich będę wspominać tylko od dobrej strony i te wspomnienia kiedy będzie mi ciężko w życiu będą ogrzewać moją duszę, mam nadzieję, że również i wam... Dziękuję bardzo organizatorom warsztatu za ciepłe przyjęcie, ciekawie spędzony czas, za możliwość integracji między narodami: Polską-Ukrainą-Białorusią.

Vitalij, Ukraina

W imieniu naszej delegacji chciałabym złożyć stokrotne podziękowania za cudowną możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz wiedzy podczas warsztatów. Dziękujemy, że wsparliście nasze młode Biuro Karier. Dla trenerów oraz wolontariuszy naszego Biura warsztaty stanowiły okazję do poznania nowych idei. Życzymy sukcesów, nowych pomysłów, i dobrych partnerów. Wykonujecie wspaniałą pracę!

Switlana Zyma
w imieniu uczestników warsztatów oraz zespołu Biura Karier w Łucku