SUKCES ZALEŻY OD CIEBIE!

SIERPIEŃ 2010
KONFERENCJA ROZPOCZYNAJĄCA PROJEKT
27 SIERPNIA 2010

Konferencja rozpoczynająca projekt „Sukces zależy od Ciebie! – aktywizacja osób 45+ z terenów powiatu: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego” odbyła się w piątek 27 sierpnia w godz. 11.00 – 14.00 w sali klubowej Pensjonat „Zamek” w Lesku, ul.Piłsudskiego 7.

Konferencja miała na celu zaprezentowanie założeń projektu, zanalizowanie lokalnego rynku pracy,a także zaproszenie do współpracy instytucji i organizacji, działających w obszarze szeroko pojętego rynku pracy.

Wśród prelegentów konferencji byli:

• Stanisław Szelążek - Wicestarosta powiatu leskiego,
  • Marzena Majewska-Karnasiewicz - Doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Lesku,
  • Joanna Szurlej - prezeska Stowarzyszenia Kobiet Bieszczadzkich ”Nasza szansa”.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Marta Haręzga - koordynator projektu.

List skierowany do uczestników konferencji w imieniu europoseł Elżbiety Łukacijewskiej odczytała Katarzyna Rysz-Jęczkowska - pracownik biura.

Konferencję rozpoczęła prezentacja działań Instytutu Rynku Pracy – Fundacji Nowy Staw,którą przedstawiła Monika Doniek - koordynator projektów europejskich.

Następnie Wicestarosta Stanisław Szelążek przedstawił działania i doświadczenia samorządupowiatowego wobec problemów osób bezrobotnych na lokalnym rynku pracy.

Doradca zawodowy Paulina Lorenc zaprezentowała cele izałożenia projektu „Sukces zależy od Ciebie! – aktywizacja osób 45+ z terenówpowiatu: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego”/prezentacja PDF/

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W drugiej części konferencji uczestnicy zapoznali się z prezentacją Marzeny Majewskiej-Karnasiewicz, która omówiła rynek pracy Podkarpacia ze szczególnym uwzględnieniem terenów powiatu leskiego /prezentacja PDF/.

Na zakończenie Joanna Szurlej scharakteryzowała problemy kobiet na rynku pracy w oparciu o własne doświadczenia działalności w Stowarzyszeniu Kobiet Bieszczadzkich „Nasza szansa”/prezentacja PDF/.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Konferencja spełniła swoje zakładane cele.Instytucje i organizacje z terenu powiatów objętych projektem, a także samorząd lokalny wykazały zainteresowanie poruszanymi problemami i wyrażały gotowość współpracy w zakresie pomocy osobom bezrobotnym.

powiekszeniepowiekszenie

Konferencja została objęta patronatem medialnym dziennika „Super Nowości”

Projekt „Sukces zależy od Ciebie!
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego