"RAZEM! – INICJATYWY Z OBSZARU EKONOMII SPOŁECZNEJ"

ARCHIWUM PROJEKTU

Punkt Doradztwa
Informujemy, że z dniem 01 września 2011 r. został uruchomiony Punkt Doradztwa z zakresu ekonomii społecznej.  Doradztwo jest adresowane do podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa mazowieckiego, z obszaru realizacji projektu (powiat radomski, szydłowiecki, przysuski) oraz dla inicjatyw lokalnych powstałych w ramach projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”.

KONKURS ROZPOCZĘTY!
Ogłaszamy rozpoczęcie Konkursu  na najlepszą inicjatywę z obszaru ekonomii społecznej!

Zgodnie z założeniami projektu i informacjami przekazywanymi uczestnikom w trakcie szkoleń z zakresu ekonomii społecznej, realizowanych w ramach projektu RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej – rozpoczynamy konkurs na najlepszą inicjatywę z zakresu ekonomii społecznej na terenie powiatów: radomskiego, szydłowieckiego i przysuskiego.

REKRUTACJA TRWA
- OSTATNI DZWONEK

Kończy się proces rekrutacji w ramach projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”. Organizator dysponuje jednak jeszcze wolnymi miejscami w niektórych grupach szkoleniowych. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i do wzięcia udziału w całości organizowanych w ramach projektu formach wsparcia. Zapraszamy do działu REKRUTACJA.

RUSZAJĄ KOLEJNE GRUPY
W ramach projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej” rozpoczynamy realizację szkoleń z zakresu ekonomii społecznej w kolejnych grupach szkoleniowych. Tym razem tematyka ekonomii społecznej zgłębiana będzie przez mieszkańców gminy Jastrząb i gminy Borkowice. Szkolenie w gminie Jastrząb, w miejscowości Wola Lipieniecka Mała, rusza w dniu 20 maja 2011 roku, natomiast szkolenie w miejscowości Borkowice rusza w dniu 27 maja 2011 roku.
WIĘCEJ INFORMACJI

Ekonomia Społeczna w praktyce – jak rozpocząć własną działalność?
Kolejne szkolenie z zakresu ekonomii społecznej realizowane w ramach projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej” odbyło się w Rozwadach, w gminie Gielniów, w powiecie przysuskim. Szkolenie realizowane w dniach 07.03.2011 – 18.03.2011 zgromadziło dziesięcioro uczestników, zarówno Pań, jak i Panów, zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej.
WIĘCEJ INFORMACJI

Agroturystyka, Catering? A może coś innego…
Szkolenie z zakresu Ekonomii Społecznej, realizowane w ramach projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”, jakie odbyło się w Zaborowiu, przyczyniło się do powstania wielu nowych pomysłów na własną aktywność zawodową, która może być wykorzystana w ramach inicjatyw z zakresu Ekonomii Społecznej.

Poszukiwani trenerzy
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, realizująca projekt w ramach poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poszukuje do współpracy Trenerów z zakresu ekonomii społecznej.

Ruszamy RAZEM!

W dniu 1 stycznia 2011 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw rozpoczyna realizację projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”, prowadzonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie: 7.2.2. „Wsparcie ekonomii społecznej”, na podstawie umowy z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców województwa mazowieckiego (powiaty: radomski, przysuski i szydłowiecki), którzy chcą zdobyć wiedzę i podnieść kwalifikacje z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej.
WIĘCEJ INFORMACJI

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego